DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İSTİKLAL ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMET VE MİNNETLE

Yayınlanma Tarihi :
İSTİKLAL ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY VE TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMET VE MİNNETLE

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Bartın’da Anıldı

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen anma programlarına katıldı.

Bartın Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşen anma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından il genelinde düzenlenen yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere Başarı Belgeleri verildi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Başkan Fırıncıoğlu, program sonrası şu ifadeleri kullandı:

“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe katıldım. İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yıldönümünü kutluyor, öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.

İnanıyorum ki, milletimizi meydana getiren bireyler olarak her birimiz, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu gönül birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edecek, İstiklal Marşımızda en güzel ifadesini bulan ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek, daha iyi, daha müreffeh bir gelecek için azimle, inançla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi

YORUM YAP