DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BARFED Başkanı Sabri Avcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi Ziyaret Etti

Yayınlanma Tarihi :
BARFED Başkanı Sabri Avcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi Ziyaret Etti

Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) Başkanı Sabri Avcı ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi makamında ziyaret etti. Bu ziyaret, BARFED’in toplumla kurduğu güçlü bağları pekiştirme ve yerel yönetimlerle işbirliğini artırma amacı taşıyordu.

BARFED Başkanı Sabri Avcı, görüşme sırasında BARFED’in faaliyetleri, projeleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Başkan Avcı, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “BARFED Yönetim Kurulu olarak AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Osman Nuri Kabaktepe’yi ziyaret ettik. Yeni dönem BARFED Yönetimi olarak İstanbul’da ve Bartın’da yapacağımız projeler hakkında bilgilendirdik. Özellikle bir konuda sistemimizi dile getirdik. İstanbul’da AK Parti İl ve ilçe yönetimlerinde ve belediyelerde Bartın‘ın temsil edilmediğini ve 130.000 Bartınlı’nın yok sayıldığının üzüntüsünü ifade ettik. Bartınlılar olarak kendimizi hissettirmediğimiz ve farkındalık yaratamadığımız için kendimizde de eksiklik olduğunu bir şekilde söyledik. Ak Parti İstanbul il ve ilçelerinde yapılacak kongrelerde Bartın‘lı hemşehrilerimizin yönetimlerde başkan yardımcısı ve başkan düzeyinde temsil edilmesini ve İstanbul’daki Bartınlıların temsiline önem verilmesi gerektiğini anlattık.”

Avcı, ayrıca BARFED olarak yapacakları insan kaynakları ve iş kaynakları platformu oluşturacaklarını, Bartınlıların bir platform üzerinden LinkedIn benzeri bir yazılım yapılarak kendi aralarında tanışmasını ve yatay düzeyde yazışma, konuşma ve ilişkilerin geliştirilmesi için projeler yapacaklarını belirtti. İstanbul’da federasyonlarına uygun modern bir merkez oluşturacaklarını ve Bartın’la ilgili olarak Karadeniz’in tamamında yaşanan iklim değişikliği dolayısıyla iklim krizinin beraberinde getirdiği ani seller ve su taşkınlarını önlemeye yönelik tedbirler, turizm potansiyelini ortaya çıkartmak ve orman ürünleri sanayisinin potansiyelini tespit edecek çalıştay ve sempozyumlarla önemli projeler yapacaklarını ifade etti.

Osman Nuri Kabaktepe, BARFED’in çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bu tür sivil toplum kuruluşlarının toplum için taşıdığı önemi vurguladı. Kabaktepe, BARFED’in projelerine destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını belirterek, sivil toplum kuruluşlarının toplumsal gelişime olan katkılarının altını çizdi.

Ziyaretin sonunda, karşılıklı iyi niyet ve işbirliği temennileri dile getirildi. Başkan Avcı ve yönetim kurulu üyeleri, Kabaktepe’ye misafirperverliği için teşekkür ederken, Kabaktepe de BARFED’in çalışmalarında başarılar diledi. Bu ziyaret, Bartın Dernekler Federasyonu’nun yerel yönetimlerle kurduğu güçlü işbirliğinin bir göstergesi olarak değerlendirildi. Ziyaretin sonunda Başkan Avcı, Kabaktepe’ye bir teşekkür plaketi takdim etti.

YORUM YAP