DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç BARFED yeni yönetimiyle bir araya geldi. 

Yayınlanma Tarihi :
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç BARFED yeni yönetimiyle bir araya geldi. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç 19 Mayıs Pazar günü BARFED genel kurulunda BARFED başkanlığına seçilen Sabri Avcı, Bartın dernekler Federasyonu yönetim kurulu ve dernek başkanları ile bir araya geldi. Bakan Tunç İstanbul Sarıyer’deki hakim evinde yeni federasyon başkanı Sabri Avcı ve yönetimi ile bir araya gelerek yeni yönetime çalışma hayatında başarılar diledi.

Federasyon Başkanı Sabri Avcı “Bizler yeni yönetim olarak 19 Mayıs 2024 tarihinde göreve başladık ve bugün de Adalet Bakanımız Bartın’ımızın gururu ve medarı iftiharımız Sayın Yılmaz Tunç ile bir arada olmanın onurunu yaşıyoruz. Sayın Bakanımız gerek 16 yıllık Milletvekilliği döneminde olsun gerek Bakanlığı döneminde olsun her daim Bartın’a önem vermiş Bartın’lılara önem vermiş ve Bartın’lıların yanında olmayı başarmıştır.

Bugün ise ülkemizin en önemli mihenk taşlarından biri olan Adalet Bakanlığı makamında hem ülkesine hem de Bartın’a hizmet etmektedir.

 

Sayın Bakanımızın bu mevkide bu makamda olması bizim için ayrı bir gurur olmuştur Bizler de bundan sonraki dönemde İnşallah gerek Bartın’ımız için, gerek gurbette yaşayan vatandaşlarımız için elimizden geldiğince STK’lar olarak yanlarında olacağız. Şu anda 38 Dernek ile federasyonda birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ediyoruz. Bu mücadele her geçen gün katlanarak devam edecek amacımız Bartın’a ve Bartınlılara hizmet etmek olacak. Bizler tabii ki uygulama makamı değiliz lakin yeni projeler üreterek bu projeleri yetkili makamlarımıza iletip Bartın’ımız için uygulanması konusunda destekleri her daim isteyeceğiz. Milletvekillerimiz, Sayın valimiz bu konuda her daim bizim arkamızda olduklarını Bartın için yapılacak her şeyde her projede BARFED ile beraber çalışma içerisinde olabileceklerini bizlere her daim beyan ettiler bu bizim için ayrı bir gurur olmuştur. Sizler de görüyorsunuz ki federasyonumuz bugünkü güçlü yapısı ile her meslek dalından insanımızı bir araya getirmeyi başarmıştır. Önceki başkanlarımız rahmetli Hasan Basri Nalbant, rahmetli Ahmet Yılmaz ve Zeynel Özsoy başkanımız Sonrasında da Mehmet Yılmaz’ın devraldığı bayrağı bugün bizler 19 Mayıs’ta devralarak Bartın’lılara ve Bartın’a hizmet edebilmek adına yola çıktık.

 

Yeni dönemde yeni Federasyon yönetimimize ve federasyonumuza bağlı Dernek başkanlarımıza bizimle beraber çalışma içerisinde olduklarından dolayı onların içindeki bu heyecanı bu Bartın sevgisini gördükçe bizlere de ayrı bir coşku veriyor. İnşallah hem yeni yönetim kurulumuzda hem de Dernek başkanlarımızda bir arada Bartın’a hizmet etmeye devam edeceğiz hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi

 

Adalet bakanı Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada;

BARFED Bartın dernekler Federasyonu Başkanı sayın Sabri Avcı ve yönetim kuruluna yeni yönetim döneminde başarılar diliyorum Bu yeni yönetim döneminde Federasyonu çok önemli işlere imza atacağını, önemli projelerle bizlere katkı sunacağına inanıyoruz. Bizler de az önce başkanımız bahsettiği üzere Turizm gerek orman işletmeciliği konusunda federasyon veyahut da diğer kurumlar tarafından üretilen projelerde Bartın’ımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler turizmi 2 aya sıkıştırarak değil, 12 aya yayarak Bartın’ımızı canlandırma çalışıyoruz ve bu konuda yatırımlarımız her daim devam edecek. Geniş orman yelpazesine sahip olan Bartın’ımızda orman sanayinin ahşap sanayinin de geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapıp bu projelerin hayata geçirilmesi için mücadele edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde bir Dubaili firmayı MNK ahşap Sanayiyi Bartın’ımıza kazandırdık. Firma tamamlanıp binlerce kişiye iş imkanı sağlamış olacak hedefimiz Bartın’ımızda daha fazla ahşap sanayisini geliştirmek ve yeni istihdam alanları yaratmak olacak. Yeni dönemde tekrar federasyon başkanımıza ve yönetim kuruluna başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum.”dedi

YORUM YAP