DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Başkan Avcı, KASTOB Aylık Toplantısına Katıldı

Yayınlanma Tarihi :
Başkan Avcı, KASTOB Aylık Toplantısına Katıldı

Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) Başkanı Sabri Avcı ve Başkanvekili Sezgin Özdemir, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (KASTOB) aylık değerlendirme toplantısına katıldı. KASTOB, Batı Karadeniz’den Doğu Karadeniz’e, hatta Gürcistan’dan Rusya’ya kadar Karadeniz’e kıyısı olan ülkeleri kapsayan ve bünyesinde 24 federasyonu barındıran büyük bir konfederasyon olarak İstanbul’da federasyon başkanları ve başkanvekilleri ile bir araya geldi.

Toplantıya katılan BARFED Başkanı Sabri Avcı, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “KASTOB, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’nun aylık yönetim kurulu toplantısına Barfed Başkanı ve Başkan Vekilimiz Sezgin Özdemir ile birlikte katılım sağladık. Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan KASTOB, çok farklı konularda insanımıza ve topluma hizmet edebilmek için yoğun gayret sarf ediyor, ciddi fedakarlıklar yapıyor” dedi.

Toplantıda, KASTOB Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Duyar, “Kıyıdaki Kadınlar Film Yarışması” üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca, 5 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 15:00’te KASTOB ve Üsküdar Üniversitesi işbirliği ile yapılacak projeler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Başkan Avcı, BARFED olarak KASTOB tarafından yapılması planlanan 12 sosyal inovasyon model projelerden birine imza atacaklarını belirtti. Bu projelerden biri olan “18-25 yaş aralığı yeni nesil gençlerimizin mutsuzluğu, sebep ve sonuçları” üzerine bir çalışmayı hayata geçireceklerini duyurdu. Bu projenin paydaşları arasında KASTOB, BARFED ve Üsküdar Üniversitesi yer alacak.

Ayrıca, Bartın’da yapılması planlanan “Su taşkınlarını önleme ve alınması gereken tedbirler” çalıştayı, “Bartın turizm potansiyeli” çalıştayı ve Bartın “orman ürünleri sektöründe farkındalık yaratacak kümelenme ve ormancılık potansiyeli” çalıştaylarında KASTOB’un desteklerini alacaklarını ifade etti.

BARFED’in ev sahipliğinde gerçekleşen KASTOB kahvaltılı yönetim kurulu toplantısında, 24 federasyon başkanı, ikramlar için BARFED Başkanı Sabri Avcı’ya teşekkür etti. Başkan Avcı, “Önemli projelerde Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan KASTOB ile çok başarılı çalışmalarda birlikte olacağız. Bartınımızı her yerde, her platformda en güçlü şekilde temsil edeceğiz. Dünyanın neresinde bir Bartınlı varsa kendisini daha güçlü hissedecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAP