DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Servet Çınçın Tiyatrosu Ekibinden Ulus Belediye Başkanı’na Ziyaret

Yayınlanma Tarihi :
Servet Çınçın Tiyatrosu Ekibinden Ulus Belediye Başkanı’na Ziyaret

Bartın’ın ünlü tiyatro ustası Servet Çınçın ve ekibi, 30-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirecekleri Ulus turnesi kapsamında, “Hey Gidi Günler” adlı oyunlarını sergilemek için Ulus’ta bulunuyorlar. Turne kapsamında Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’u makamında ziyaret eden ekip, başkandan büyük ilgi gördü.

Ziyaret sırasında konuşan Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, tiyatronun kültürümüzü gelecek nesillere aktarmadaki önemine dikkat çekti. Başkan Uzun, “Ulus ilçemizde yerel tiyatro ustamız Servet Çınçın ve ekibini ağırlamaktan mutluyuz. Tiyatro, toplumumuza ve özellikle gençlerimize geçmişimizi, yeri geldiğinde güncel olayları anlatabilmek için en güzel sanattır. Gençlerimizin telefon ve bilgisayar başında vakit geçirmek yerine bu tür kültürel faaliyetler içerisinde olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ulus ilçemizde böyle bir kültürel etkinliğin düzenlenmiş olması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Ulus halkı adına Servet Çınçın ve ekibine teşekkür ederiz” dedi.

Servet Çınçın, ziyarette yaptığı konuşmada, 34 yıl önce tiyatroya başladığını ve bu yıl 18. oyunlarını sergilediklerini belirtti. Çınçın, “Yıllar önce ilk turnemizi Ulus’a yapmıştık. Benim için Ulus’un değeri bir başkadır. Ulus halkı her daim farkını hissettirmiştir. Yıllar önce ilk turnemizi nasıl Ulus’a yaptıysak bugün de Ulus’a koşa koşa geldik. Bu akşam ikinci oyunumuzu sergileyeceğiz ilçemizde, dün akşam yoğun bir ilgi vardı. Bu akşam da aynı ilgi ile Ulus halkının karşısında oyunumuzu sergileyeceğiz. Bizleri izlemeye gelen ve bizlere değer veren Ulus halkına ve özellikle Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun Bey’e, Okul Müdürümüz Eren Çok Bey ve ekibine teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaret, Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un Servet Çınçın ve ekibine hediye takdimi ile sona erdi.

 

YORUM YAP