DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bartın’a Müjdeli Haber!

Yayınlanma Tarihi :
Bartın’a Müjdeli Haber!

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ile birlikte Bartın Belediyesi Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde incelemelerde bulundu.

Yapımına sona gelinen tesisin son durumuyla ilgili bilgi alan Başkan Fırıncıoğlu, Bartın için büyük bir problem olan İnkumu tepesindeki çöp sorununa çözümün yakın olduğunu müjdeledi.

Başkan Fırıncıoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Bartın için büyük bir problem olan tüm beledilerin ve köylerin çöplerinin atıldığı İnkumu tepesindeki çöp sorunu, tesisin kısa süre içerisinde faaliyete geçmesiyle birlikte çözüme kavuşacak. İnkumu tepesindeki çöplük alanı kapanarak bu alanı kullanılabilir hale getireceğiz. Kısa süre içerisinde faaliyete geçecek olan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde emeği olan herkese teşekkür ederim.”

 

Bu gelişme, Bartın için son derece önemli bir haber. İnkumu tepesindeki çöp sorunu uzun yıllardır devam ediyordu ve bu durum hem çevreye hem de insan sağlığına zarar veriyordu. Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte bu sorun ortadan kalkacak ve İnkumu tepesi yeniden kullanılabilir hale gelecek.

 

Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin tamamlanmasıyla birlikte:

 

  • İnkumu tepesindeki çöplük alanı kapanacak ve çevre kirliliği önlenecek.

 

  • Çöpler geri dönüştürülecek ve yeniden kullanılabilir hale getirilecek.

 

Geri dönüştürülemeyen çöpler ise çevreye zarar vermeden bertaraf edilecek.

YORUM YAP