DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ulus’ta Tenis Turnuvası Heyecanı Başladı

Yayınlanma Tarihi :
Ulus’ta Tenis Turnuvası Heyecanı Başladı

Bartın Ulus ilçesinde düzenlenen Tenis Turnuvası, bugün itibariyle start aldı. Kaymakamlık ve İlçe Gençlik Spor tarafından organize edilen turnuvanın açılış maçı, ilçe tenis sahasında gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu açılış maçında, Ulus Kaymakamı Fırat KADİROĞLU, Belediye Başkanı Hasan Hüseyin UZUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent OK, İlçe Emniyet Amiri Faruk KAZAN, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur ÜNAL ve çok sayıda vatandaş bir araya geldi.

Turnuvanın açılış atışını Ulus Kaymakamı Fırat KADİROĞLU ve Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin UZUN yaptı. Ulus Kaymakamı Fırat Kadiroğlu; yaptığı konuşmada, etkinliğin ilçe sakinleri arasındaki dayanışmayı artıracağına ve sporun yaygınlaşmasına katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Sporun gençler arasında teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması hedefiyle düzenlenen turnuvanın, ilçede güzel bir örnek oluşturmasını temenni etti.

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun yaptığı açıklamada” İlçemizde bir çok sportif faaliyetlerimiz oluyor. Bu faaliyetlere bir yenisi daha eklendi, ilçemiz kaymakamlık bünyesinde düzenlenen bir turnuvaya ev sahipliği yapıyoruz. Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç’un sayesinde buraya bu tenis kortunu kazandırmıştık, şimdi de bu tesisin faydasını görüyoruz, ilçemizde sportif faaliyetlerimiz her geçen gün artıyor, bugün de buraya Bartın’dan gelen sporcularımız dahi var. Gençlerimizin spora yönelmesi bizim için büyük önem arz ediyor” dedi.

Açılış maçının ardından Ulus Kaymakamı Fırat Kadiroğlu ve Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, tribünden maçları takip ederek sporculara destek verdi. Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar dilediler. Etkinliğin başarılı ve keyifli geçmesi temennisinde bulundular.

Turnuva 10 gün, günde 2 maç olarak devam edecek.

Tenis tutkunlarını bir araya getiren bu heyecan dolu etkinlik, ilçede sporun ve sosyal etkileşimin önemini bir kez daha vurguladı.

YORUM YAP