DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Türkiye’nin En Genç Muhtarı Bartın’dan Çıktı!

Yayınlanma Tarihi :
Türkiye’nin En Genç Muhtarı Bartın’dan Çıktı!

31 Mart 2024 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde, Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Şirinler köyünde 2004 doğumlu Mustafa Doğan, muhtar seçilerek Türkiye’nin en genç muhtarı ünvanını kazandı.

Seçimlerde köylülerinden aldığı oylar ile muhtar seçilen Doğan, 19 yaşında bu göreve gelerek Türkiye’de bir ilki başardı. Genç yaşında muhtar seçilmenin heyecanını yaşayan Doğan, köyüne hizmet etmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

Doğan, “Köyüme hizmet etmek için aday oldum ve köylülerimden teveccüh gördüm. Bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elimden geleni yapacağım. Köyümüzün eksiklerini gidermek ve kalkındırmak için çalışacağım” dedi.

Köylüler de Doğan’ın muhtar seçilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Köylüler, Doğan’ın genç ve vizyoner bir insan olduğunu ve köylerine katkı sağlayacağına inandıklarını söylediler.

Mustafa Doğan’ın muhtar seçilmesi, Türkiye’de gençlerin siyasete ve demokrasiye katılımı açısından da önemli bir gelişme olarak yorumlandı.

Doğan’ın Hedefleri:

  • Köyün altyapısını iyileştirmek
  • Köyün kalkınması için projeler geliştirmek
  • Köydeki gençlere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemek
  • Köyün tanıtımını yapmak ve turizmi geliştirmek

Doğan’ın muhtar seçilmesi, Türkiye’de gençlerin siyasete ve demokrasiye katılımı açısından önemli bir gelişmedir. Doğan’ın, köyüne hizmet etmesi ve diğer gençlere ilham vermesi dileğiyle.

YORUM YAP