DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“TİCARİ TAKSİLERİN İSYANI”

Yayınlanma Tarihi :
“TİCARİ TAKSİLERİN İSYANI”

 

Ulus’ta Korsan Taksi Mağduriyeti

Ulus ilçesinde hizmet veren Güven Taksi ve Merkez taksi çalışanları, korsan taksilerin kendilerine büyük bir mağduriyet yaşattığını dile getirdi.

Ulus’ta korsan taksilerin her geçen gün arttığına dikkat çeken taksiciler, bu durumun kendilerini zor durumda bıraktığını söyledi.

“Aylık giderlerimiz 20 bin lirayı buluyor”

Ulus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Barış Gökalp, korsan taksilerin ticari taksilerden daha çok çalıştığını belirterek, “Aylık bir ticari taksi gideri en düşük 20 bin lirayı buluyor. Esnafımız bu parayı kazanıp ondan sonraki kazanç ile kâra geçecek. Yollarda denetimlerin korsan araçlara yapılmasını istiyoruz. Korsan araçların çalıştıkları güzergah v.b konularla ilgili kolluk kuvvetlerine bilgi paylaşımı yapacağız. Taksici esnafımız ilçe kaymakamımızdan da bu konuda desteklerini talep ediyor” dedi.

Ulus’ta korsan taksi mağduriyeti

Taksi Şoförleri, korsan taksilerin yasal ve güvenli olmadığına dikkat çekerek, “Korsan taksiler yasal değil. Bu araçlarda emniyet kemeri, sigorta gibi zorunlu unsurlar bulunmuyor. Bu durum hem yolcular hem de taksiciler için tehlike oluşturuyor. Kolluk kuvvetlerinin korsan taksilere yönelik denetimlerini artırmalarını istiyoruz, korsan taksiler bizleri maddi olarak zor durumda bırakıyor, “Korsan taksiler yasal taksilerden daha düşük fiyata yolcu taşıyor. Bu durum bizim işimizi olumsuz etkiliyor” dediler.

YORUM YAP