DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sabri Avcı, BARFED Başkanlığına Adaylığını Açıkladı: “İstanbul’daki Bartınlılar ve Bartın’daki Bartınlılar Dünyadaki Bartınlar Kazanacak”

Yayınlanma Tarihi :
Sabri Avcı, BARFED Başkanlığına Adaylığını Açıkladı: “İstanbul’daki Bartınlılar ve Bartın’daki Bartınlılar Dünyadaki Bartınlar Kazanacak”

İstanbul’un Bartın Federasyonu (BARFED) için yeni bir dönemin kapılarını aralayan isimlerden biri olan Sabri Avcı, başkanlık adaylığını açıkladı. Avcı, yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde yapılacak olan BARFED Genel Kurulu’nda yeni bir heyecan ve değişim için aday olduğunu belirtti.

Avcı, 2021 yılından bu yana BARFED Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Mehmet Yılmaz’a teşekkür ederek, federasyonun tanınırlığını ve gücünü artırdığına vurgu yaptı. Kendisinin de 2015 yılından beri federasyonun içinde aktif olarak görev aldığını belirten Avcı, Mehmet Yılmaz’ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak daha başarılı işlere imza atmayı hedeflediğini ifade etti.

Avcı’nın başkanlık adaylığıyla ilgili projeleri arasında BARFED’in vizyonunu genişletmek ve misyonunu derinleştirmek ön planda. Avcı, bu kapsamda Türkiye’nin ve dünyanın her yerindeki Bartınlıları bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu amaçla, Bartınlıların iletişim bilgilerine ulaşarak sanatçıdan iş insanına, sporcu ve yazarlardan siyasetçilere kadar geniş bir kesimi BARFED çatısı altında bir araya getirmeyi hedefliyor.

Ayrıca, BARFED’in finansmanını güçlendirmek ve şubelerini İstanbul’un her ilçesinde temsil edecek şekilde genişletmek amacında olan Avcı, Bartınlı hemşerilerin bir araya gelmesine yönelik projeler geliştireceğini belirtti.

Avcı’nın adaylık açıklamasında vurguladığı en önemli noktalardan biri de BARFED’in özgün kimliğini koruyarak bağımsızlığını sağlamak. Kendisinin, BARFED’in etkinliklerini ve toplantılarını kendi kaynaklarıyla desteklemeyi ve bağımsızlığını korumayı amaçladığını ifade etti.

Son olarak, Avcı, Bartınlı hemşerileriyle daha yakın ilişkiler kurarak onlara hizmet etmeyi ve geçmişteki başarılı çalışmalarını BARFED Başkanlığı koltuğunda sürdürmeyi hedeflediğini belirtti.

NEDEN BAŞKANLIĞA ADAYIM!

BARFED vizyonunu zenginleştireceğim ve misyonunu derinleştireceğim.

Ne demek oluyor kısaca anlatacağım.

BARFED çok geniş kitlelere ulaşacak ve Türkiye’nin  ve Dünyanın neresinde bir BARTINLI varsa bunu hissedecek.

Bartın’ın değerli İnsanlarının iletişim bilgilerine ulaşacağız. Sanatçı, Sporcu, Yazar, İş İnsanı, Siyasetçi, Serbest Meslek Erbabı ve nitelikli İNSANLARINI bulacağız.

Bunun için öncelikle Finansman oluşturacağız. Spor Kulüpleri nasıl buluyorsa aynısını yapacağız.

Başta Başkan elini cebine atacak ve örnek olacak ve güçlü bir kampanya başlatacağız.

Federasyonun başarısı için kurumsallaşmaya ve ücretli çalışan sekreterya ve danışmanlar üzerinden yürüteceğiz.

 

GÖREVLİ DEĞİL GÖNÜLLÜYÜZ! İŞİMİZİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ.

Bu anlayış ve düşünce ile çalışacağız. İyi bir MEKAN ŞART. Olmaz ise olmazı BARFED Ailesine yakışır bir mekan yapacağız. Kiralık olarak başlayacağız.

İstanbul’un her ilçesinde Federasyonu temsil eden bir şube veya temsilcilik açacağız.

BARFED Üyesi Derneklerimizin mekanları olan İlçelerde Derneklerimizin Mekanı Şube gibi olacak. Dernek olmayan ilçelerde Federasyon Yönetiminden bir Arkadaşımızı şube başkanı olarak atayacağız ve böylece her ilçede bir mekan oluşturmuş olacağız. Dernek olmayan ilçelerde Şube Başkanı üzerinden temsil edileceğiz.

Uzun vadede 81 ilde BARFED Şubesini (temsilciliğini) açacağız.

Bartınlı hemşerilerimizin bir araya gelmesine, kaynaşmasına, dayanışma ve yardımlaşmasına yönelik projeler geliştireceğiz.

BARFED etkinlikleri, yapacağı toplantı programlarının Sponsoru BELEDİYELER değil! BARFED kendisi olacaktır. Kendi kurumsa kimliğini, benliğini ortaya koyacaktır.

Sabri AVCI olarak; düğünlerinize, bayramlarınıza, etkinliklerinize her defasında gelemediğim için üzgünüm. Ama, başarılı işler yaparak farklı bir şekilde telafi etmeye çalışacağım.

Beni tanıyanlar şunu iyi bilir; Herkesim ve her görüşteki İnsanla iyi  ilişki kurabilen ve bulunduğum ortamlarda insanlara faydalı olmaya çalışan birisi olduğumdur.

Bilgim, görgüm ve tecrübemi Bartınlı hemşerilerimin faydasına sunmak istiyorum.

Türkiye yeni bir döneme girdi. İktidarda güçlü bir Hükümet ve belediyelerle güçlenmiş bir Muhalefet ve ÜLKEMİZDE yeni bir siyasi dönem başladı.

Bu nedenle SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA Önemli görevler düşüyor.

Sosyal barışın tesisi ve sosyoekonomik kalkınmanın gerçekleştirilmesi için gönüllü kuruluşların daha çok çalışması gerekiyor.

İstanbul İBB Başkanı, 39 ilçesinin Belediye Başkanı ve Bartın İl, İlçe, Belde Belediye Başkanları ile BARFED yakından tanışacaktır.

Bartın’ın  gururu, iftiharımız Sayın Yılmaz TUNÇ Bakanımız ve iki Değerli Milletvekilimiz ile çok yakın ilişkiler içinde olacağız.

2017den bugüne 7 yıllık BARFED Başkan Vekilliği döneminde Sabri Avcı olarak neler yaptım; Öğrenci Burslarının verilmesi için çalıştım, Komisyonuna Başkanlık yaptım ve  6 şubat Deprem kampanyasına Başkanlık yaptım. Kendim, İş İnsanı Çevrem ve BARFED Üye Derneklerin sağladığı maddi katkılar ile iyi işler çıkarttık. Yeterli mi! asla yeterli değildi.

 

Bartın için yapacağımız üç önemli hizmeti açıklamak istiyorum.

1- Bartın il, ilçe, belde ve köylerinde özellikle son yıllarda yaşadığımız SEL Felaketlerinin ( Su Taşkınları)  sebepleri ve alınması gerekli önlemler konulu “ÇALIŞTAY” yapacağız.

Akademisyenler, iş insanları, siyasetçilerin katılımı ile ulusal düzeyde bir Çalıştay olacaktır. Bununla  ilgili 2023 yılı ağustos ayında hazırlıklar yaptım.

Önce Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz Vekilimizle paylaştım.  Yeni Milletvekili olması nedeni ile zaman içinde yaparız şeklinde ifade etti.

2- BARTIN Turizm Potansiyeli konulu bir “ ÇALIŞTAY”

3- BARTIN ORMAN Potansiyeli ve gelecek projeksiyonu konulu “ ÇALIŞTAY” yapılmasıdır.

Üç yıllık Başkanlık sürecine üç ÇALIŞTAY sığdırmaya çalışacağım.

Bu çalıştayların organizasyonu Bartın dernekler federasyonu tarafından yapılacak.

İş  birliği içerisinde olacağımız kurumlar; Bartın Valiliği, Bartın Bartın il, ilçe ve belde belediyeleri ve ilgili bakanlıklarla beraber yapacağız.

Bartın Üniversitesi’nden çok ciddi katkı sağlayacağız.

Bu vesile ile BARFED Başkanları; Merhum Hasan Basri Nalbant, Merhum Ahmet Yılmaz, Sevgili Nevzat Balta, Sevgili Zeynel Özsoy ve  Sevgili Mehmet Yılmaz ve şimdiye kadar Yönetimlerde  görev alan Yönetim Kurulu Üyeleri, BARFED Üye Derneklerin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine

velhasıl emeği geçen maddi ve manevi katkı veren zaman ayıran bütün arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.

 

YORUM YAP