DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MİNİKLERDEN EMNİYETE ZİYARET

Yayınlanma Tarihi :
MİNİKLERDEN EMNİYETE ZİYARET

Bartın’ın Ulus ilçesinde Vilayetler Birliği Anaokulu öğrencileri, İlçe Emniyet Amirliği tarafından düzenlenen meslek tanıtım etkinliğiyle polislik mesleğini yakından tanıma fırsatı buldu.

Çocuk ve gençlerin suçtan korunması ve polislik mesleği hakkında bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlik, ilçedeki birlikte yaşama kültürünü güçlendirmeyi de hedefledi. İlçe Emniyet Amirliği görevlileri, öğrencilere polislik mesleğini anlatarak, devletin güvenlik birimlerinin her zaman yanlarında olduğunu vurguladılar.

Etkinlik kapsamında, öğrencilere İlçe Emniyet Amirliği birimleri gezdirilerek, polislik mesleğinin farklı yönleriyle tanışmaları sağlandı. Öğrenciler, polis araçlarını ve teçhizatlarını yakından inceleme fırsatı bulurken, görevlilerden meslekle ilgili sorularını da sormaktan çekinmediler.

Etkinliğin sonunda, minik öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilerek, bu özel günün anısı ölümsüzleştirildi. Katılımcılar, etkinliğin çocukların polise olan güvenini artırdığını ve polislik mesleğine duydukları ilgiyi pekiştirdiğini belirttiler.

İlçe Emniyet Amirliği yetkilileri, benzer etkinliklerin devam edeceğini ve gençlerin topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine destek olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

YORUM YAP