DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARA ELMAS EKSPRESİ BATIKARADENİZ BÖLGEMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK…

Yayınlanma Tarihi :
KARA ELMAS EKSPRESİ BATIKARADENİZ BÖLGEMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK…

Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği(ANKABİR) heyeti, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alparslan Beyefendiye bir nezaket ve çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette ANKABİR Genel Başkanı Tuncay Gençer, Başkanvekili Hasan Kaya, Genel Sekreter Dr Yaşar Okur, Kırım Kültür Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İsmet Zaatov, ABB eski Genel Müdürü İsmail Hakkı Temizkök, Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı Kenan Güllü, Bolu Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Akbaş, Ankara Karabüklüler Derneği Baskanı Zeki Tunçkaya, Başkent Zonguldaklılar Derneği Başkanvekili Erdoğan Kahveci ve Ankara Bartınlılar Derneği Başkanı Necati Erdem hazır bulundu.

 

Toplantıda Batıkaradeniz Bölgemizin geçmişten geleceğe sirayet eden kronik sorunları üzerinde duruldu. İçten ve İçerikli sohbette; deprem riski çok düşük, yeşil alan oranı çok yüksek olan Batıkaradeniz Bölgemizin büyük yatırımlar anlamında hakettiği seviyeyi bulamadığı, Cumhurbaşkanımızın önem verdiği Türkiye Yüzyılı trenini kaçırmamak adına mega projelerin, büyük gayretlerle ve büyük resme odaklanarak gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda hemfikir olundu.

ANKABİR Genel Başkanı Tuncay Gençer ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu.

Gençer yaptığı açıklamada “Özellikle ve öncelikle Karaelmas Ekspresininin hayat bulması ve Doğu Anadolu ekspresi gibi bir işleve büründürülerek aktif hale gelmesinin Bölgemiz ve Ülkemiz için sayısız faydalarıda beraberinde getireceği belirtildi. Bu mânâda da Sayın Bakanımızın verdiği yakın bir zamanda somut adımların atılacağı bilgisi, Batıkaradeniz Bölgemizin çehresini degiştirecek umutla beklenen bir haber olup, yıllara sari olarak defalarca üst düzey ziyaretler ve kulisler yapan ANKABİR heyetini ziyadesi ile bahtiyar etmiştir. Bizim yeni buluşlara ihtiyacımız yok, sadece samimiyeti elden bırakmadan, Medeniyet kodlarımıza ve Türk Kültürüne bağlı kalarak, çağımızın gerektirdiği teknoljiye ayak uydurmak yeterli olacaktır. Zira mazlumların dostu ve koruyucusu olan Türk Kültürü tarihte insanlık namı hesabına Türk Adaleti ekseninde üstün başarı seviyelerini defalarca yakalamıştır. Ecdadımıza saygı gereği, bu seviyelere Türkiye ve Türk Yüzyılı anlayışı ile tekrar erişecegimize inancımız tamdır. Bunu başarmak için iki temel kaide vardır. Olmak yada ölmek. Olmak için çok ama çok çalışmak, Ölmek içinse şehitlik inancı yeterlidir. Şükürler olsun ki, Ülkesinin hizmetkârı olmayı şiar edinmiş Batıkaradeniz insanımızda her iki bilinçte mevcuttur. Sayın Bakanımıza bölgemiz ve Ülkemizin sorunlarına yakın ilgisi ve Bölge insanımızın dertleri ile hemhâl olması, samimi ve nezaketli kabulleri, içten ve içerikli sohbetleri nedeni ile şükranlarımızı arz ediyoruz”dedi.

YORUM YAP