DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“Hasankadı için iddialıyız”

Yayınlanma Tarihi :
“Hasankadı için iddialıyız”

 

Bartın Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu geçtiğimiz hafta Ankara’ya giderek yeniden Belediye Başkanı olabilmek için Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezine başvurusunu gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu “Hasankadı beldesi için çok çalıştık, çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha yapacak çok işimiz var Hasankadı bunların çok daha fazlasını hak ediyor diyerek beldesinde yaptığı yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Emiroğlu yaptığı açıklamada “ Hasankadı küçük sanayi sitemizde 12 işyeri ile 15 kişiye istihdam sağladık, belediye araçlarımızın tamiri için bir iş yerini belediye kademesi haline getirdik ve araçlarımızı burada tamir ederek maliyetleri düşürdük. Beldemize hibe desteği ile bir itfaiye aracı kazandırdık, bölgemizde oluşabilecek herhangi bir orman veya konut yangına hızlı müdahale edebilir hale getirdik. Beldemize yine hibe desteği ile 13 bin litre kapasiteli bir arazöz kazandırdık.

112 istasyonunun beldemizde hizmet verebilmesi için belediyemizin altında hizmet alanı tahsis ettik. Pilise tekstil fabrikasının beldemizde açılarak 50 kişiye istihdam sağlaması konusunda öncülük ettik, yeni dönemde bu istihdamın 120 kişiye çıkarılabilesi için çalışmalar yapacağız. Beldemizde bir ulusal market yoktu, A101 marketin beldemize şube açması için imkan sağladık ve bu sayede vatandaşlarımız kurumsal market ile tanışmış oldu ve 4 Hasankadılı hemşehrimiz burada istihdam ediyor. Tüloğlu kök kömür ve palet üretim tesisinin beldemize gelmesi için olanak sağladık ve şuan bu işletmemizde 6 kişiye istihdam ediyor. Kırlangıç Ekoturizm projemizin hazırlık aşamasını tamamladık, yeni dönemde ihale ederek Kırlangıç şelalesi Ekoturizmi hayata geçirmiş olacağız. Beldemiz dere ıslah çalışmaları devam ediyor, beldemiz sel afeti ile karşı karşıya kalmaması için bu ıslah çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Belediyemizde bulunan araç envanterini yeniledik, haklımıza daha iyi hizmet verebilmek için mümkün olduğunca güncel tutmaya çalışıyoruz. Beldemizde vatandaşlarımızın daha modern bir yaşam alanına sahip olmaları ve konforlu seyahat edebilmeleri için yol çalışmaları gerçekleştirdik. Hasankadı – Karabük arası yeni dolmuş hattı açarak vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılayabilmeleri için Karabük’e seyahat edebilmelerine imkan sağladık. Beldemizde özellikle yaşlı vatandaşlarımızın rahat bir şekilde maaşlarını çekebilmeleri veya para gönderip alabilmelerini sağlamak için ATM kazandırdık. Belediyemize yeni bir garaj kazandırdık. Yeni garajımızla birlikte belediye araçlarımız daha düzenli hale geldi ve belediye işçilerimize iş dağılımı yapma konusunda daha sağlıklı ve takip edilebilir bir hale getirdik. Her yıl 25 çocuğumuzu sünnet ettirdik ve düğünlerinide yaptık. Beldemizde tel kırma kursu açarak, kadınlarımıza iş imkanı sağladık, bu sayede kadınlarımız ev ekonomisine katkıda bulunabiliyorlar. Kapalı spor salonumuzu düğün yapılabilir hale getirerek beldemizdeki düğün salonu problemini çözmüş olduk ve tabi ki özel günlerimizde beldemizde organizasyonlar gerçekleştirdik. Anneler gününde, bizler için kutsal olan annelerimizi, kadınlar gününde kadınlarımızı unutmadık. Beldemizde bulunan camilerimizin bakım onarımını imkanlarımız dahilinde yaptık ve ihtiyaçlarını giderdik.

Belediye Başkanı Emiroğlu yeni seçim dönemine hazır olduklarını, herşeyden önce Hasankadı Beldesinin sorunları çok iyi bildiklerini, geçmiş dönemler mümkün oldukça sorunların üstesinden gelmek için mücadele ettiklerini ve bir çok problemi çözüme ulaştırdıklarını ama Hasankadı İçin daha yapacak çok işlerinin olduğunu dile getirdi. Başkan Şeref Emiroğlu projelerini ardı ardına sıraladı.

Hasankadı’da bir TOKİ neden olmasın?

Hasankadı beldemiz küçük bir belde, dar gelirli vatandaşlarımız mevcut, gurbette kirada olup, memleketlerinde evleri olmayan hemşehrilerimiz var. Dar gelirli vatandaşlarımız için Hasankadı’ya TOKİ kazandırmayı hedefliyoruz, böylelikle hem belde nüfusumuz artacak, hemde dar gelirli vatandaşlarımız biraz olsun nefes alacak.

“Kapalı pazar yeri inşaa edeceğiz”

Beldemiz için en önemli sorunlardan biride bir kapalı pazar yerimiz yok, pazara gelen vatandaşlarımız bu konuda zorluklar ile karşı karşıya kalıyorlar, yazın güneşin altında, kışın kar veya yağmur altında pazarcılık ve alışveriş yapmaya çalışıyorlar, yaşlı nüfus oranımız yüksek, haliyle hava şartlarında çabuk etkileniyor ve zorlanıyorlar, onlara daha rahat ve konforlu alışveriş yapabilecekleri kapalı pazar yeri inşaa edeceğiz.

“Sosyal alanları genişleteceğiz”

Önemli projelerimizden biride beldemizdeki sosyal alanları genişletmek, beledemizde yaşayan çocuklarımız ve gençlerimiz için yeni sosyal alanlar oluşturacağız, mesire alanı ve park yapacağız.

“Yeni mezarlık alanları açacağız”

Belde merkezimizde bir mezarlık alanımız mevcut ama yetersiz kalıyor.

Beldemizde yaşayan nüfusun kat ve kat fazlası gurbette yaşıyor, bizler vefat eden vatandaşlarımızı gurbette de vefat etmiş olsa, ata toprağı, baba ocağı, dediğimiz Hasankadı beldemize getiriyor burada defnediyoruz, haliyle mezarlık alanlarımız yetersiz kalıyor, biz bu sorunuda çözeceğiz yeni mezarlık alanları açacağız.

“Su depolarını yenileceğiz”

20 yıldır kullanılan su ishale hatlarımız mevcut haliyle ishale hatlarımız yıpranmış durumda, yıpranan ishale hatları sık sık su kesintilerine sebep oluyor, yeni dönemde bu ishale hatlarımıza bakım, onarım yaparak su kesintilerinin önüne geçmiş olacağız. Beldemizde bulunan su depolarımızı yenileyerek vatandaşlarımızın daha sağlıklı suya kavuşmalarını sağlayacağız.

“Misafirhanemize yeni bir yüz kazandıracağız”

Beldemizde bir misafirhanemiz mevcut, bu misafirhaneyi tadile ederek şehir dışından veya yurt dışından gelen misafirlerimizi burada ağırlayabileceğiz, beldemize gelen misafirlerimiz nerede kalacağız telaşından kurtulacak, yapacağımız ekoturizm projeleri ile beldemizi turizme açmış olacağız. Hasankadı’ya sadece Hasankadı’lı hemşehrilerimiz değil turizm amaçlı gelen vatandaşlarımızda olacak. Turizm amaçlı gelen vatandaşlarımız bu misafirhanemizde konaklayabilecek.

“Kültür gezileri düzenleyeceğiz”

Beldemizde yaşayan vatandaşlarımız, özellikle gençler ve çocuklarımız için kültür gezileri düzenleyeceğiz. Düzenlediğimiz kültür gezileri ile hemşehrilerimiz yeni kültürlerle tanışacak, farklı yerleri görme ve gezme fırsatı yakalayacaklar, belki de orada gördükleri bazı farklılıkları beldemizde uygulayarak hayata geçirme fırsatı yakalayacaklar.

“Maden arama çalışmalarına hız vereceğiz”

Beldemiz maden arama çalışmaları için ekolojik olarak uygun bir coğrafya olduğunu biliyoruz, beldemizde maden arama çalışmaları yaparak yeni iş sahaları açabileceğiz, beldemizden dışarıya çalışmak için giden nüfusu beldemizede tutmaya çalışacağız.

“Doğalgaz en büyük hayalim”

Beldemizde 2 bin kişilik bir nüfus yaşıyor, yaşayan nüfumuzun çoğunu yaşlılar oluşturuyor, kış şartlarında soba yakmakta zorlanıyorlar, yakacak temin etmekte zorlanıyorlar, sizlerde bilirsiniz ki soba yakmak zordur ve ısıttığı alan sınırlıdır bu yüzden vatandaşlarımız sıkıntılar yaşadıklarının farkındayız. Vatandaşlarımızı doğalgaz rahatlığı ile buluşturmak en büyük hayalimiz, Hasankadı bunu hak ediyor. Yeni dönemde beldemizi doğalgaza kavuşturmak için mücadelemiz sürecek ve inşallah nihayete erdireceğiz” dedi.

 

YORUM YAP