DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ENFLASYON DÜZELTME İŞLEMLERİNDE İZLENMESİ GEREKEN YOLLAR

Yayınlanma Tarihi :
ENFLASYON DÜZELTME İŞLEMLERİNDE İZLENMESİ GEREKEN YOLLAR

Bartın TSO’da Enflasyon Muhasebesi ve Enflasyon Düzeltme İşlemleri Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Bağımsız Denetçi Mali Müşavir Volkan Uzaldı tarafından, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Meclis Başkanı Hüseyin Çalıkoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları S.Cem Yıldız ve Keramettin Şenkal, Sayman Üye Hasan Ufuk, Meclis Üyeleri, Oda Üyeleri ve Muhasebeciler katılım sağladı.

Toplantı kapsamında Vergi Usul Kanunu Hükümlerine göre, enflasyonun finansal tablolara etkilerinden enflasyon düzeltmesi uygulaması için gereken ön hazırlıklara, gelir tablosu ve bilanço kalemlerinin düzeltilmesinden karşılaştırmalı düzeltilmiş tabloların hazırlanmasına kadar iş dünyası ve muhasebe meslek mensuplarına geniş bilgiler sunuldu.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Halil Balık “Üyelerimizin ve meslek mensuplarının yoğun katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantı bizim için çok önemliydi. Enflasyon düzeltme işlemlerinde izlenmesi gereken yolları gösteren faydalı bir eğitim olduğu kanaatindeyiz. Katılımcılara teşekkür ediyor, üyelerimizin talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan eğitimleri gerçekleştirmeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

 

YORUM YAP