DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Drahna Yoluna Destekler Büyüyor: Bartın Ulus Bölgesinde Projeye Geniş Katılım

Yayınlanma Tarihi :
Drahna Yoluna Destekler Büyüyor: Bartın Ulus Bölgesinde Projeye Geniş Katılım

Bartın Ulus bölgesinde, Drahna – Cide ve Drahna – Pınarbaşı yolunun açılması için yapılan çalışmalara destek mesajları gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Drahnader tarafından düzenlenen toplantının ardından, sosyal medya ve dernekler aracılığıyla destekler artarak devam ediyor.

Sosyal medya üzerinden birçok dernek ve vatandaş, Drahna yoluyla ilgili açıklamalarda bulunarak projeyi desteklediklerini belirtiyorlar. Özellikle bazı Kastamonu dernekleri, Kastamonu Milletvekillerini ve ildeki kurumları projeye katkı sağlamaya çağırıyorlar.
Bartın Dernekler Federasyonu Başkan Adayı Sabri Avcı da bu destekçiler arasında yer alıyor. Avcı, yaptığı açıklamalarda
“Rahmetli Ahmet Yılmaz Arkadaşımızın üzerinde en çok çalıştığı projelerin başında; DRAHNA Cide yolunun açılması vardı. Burada çok eskiden Tuz yolu denilen orman içinden gidilen ve kullanılan doğal bir yolun olduğunu ve halen turizm amaçlı yürüyüşler yapılarak yaklaşık sekiz 8 saat de Cide ye ulaşıldığını biliyorum.
Bu proje birden çok amaca hizmet eder.

Öncelikle Çıkmaz sokak olan DRAHNA’nın turizme kazandırılmasını ve daha da önemlisi ekolojik turizmin gelişimini ve Bölgenin turizme açılmasını sağlar.

Yolun yapılmasında dikkat edilecek en önemli husus; Çevreci bir anlayış ile ekolojiye, yaban hayatına ve milli parka zarar verilmeden yapılmasıdır. Bölgenin biyolojik çeşitliliği çok önemlidir ve mutlaka korunmalıdır. Şahsen Sabri Avcı olarak bu yolun yapılmasına destek vereceğim ve inşallah rahmetli Ahmetli Yılmaz Arkadaşımızın hayallerine gerçekleştirmiş olacağız.
DRAHNADER eski- yeni Başkanları ve eski-yeni Yönetimlerinin kararlı ve ısrarlı mücadelesi sonuç verecektir.
DRAHNADAN ÇOK BARTIN VE ULUS ekonomisi ve İnsanımız kazanacaktır.

Katkı verenler;
Halkın Adamı Değerli Milletvekilimiz Sayın Yusuf ALDATMAZ, Sayın VALİ Hanımefendi, Bartın Belediye Başkanı Sayın Rıza YALÇINKAYA, Ulus Belediye Başkanı Sayın Hasan Hüseyin UZUN, bürokratlar, siyasiler ve sivil toplum hareketinin liderlerini kutluyorum. Tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM YAP