DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Sabri Aktaş Oldu!

Yayınlanma Tarihi :
CHP Ulus Belediye Başkan Adayı Sabri Aktaş Oldu!

 

31 Mart 2024 yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi Ulus Belediye Başkan adayını açıkladı. Uzun süredir merakla beklenen aday, emekli öğretmen Sabri Aktaş oldu.

Aday tanıtım programına CHP Bartın İl Başkanı İsmail Cem Akyol, Ulus İlçe Başkanı Nazime Bayraktar, Abdipaşa Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin, İl Genel Meclis Üyesi adayları Soncay Ay ve Murat Erdi Çetin ile partililer katıldı.

Ulus İlçe Başkanı Nazime Bayraktar programda yaptığı açıklamada “ Bugün burada bulunma sebebimiz, Cumhuriyet Halk Partisi Ulus Belediye Başkan adayımız Sabri Aktaş öğretmenimizin genel merkez MYK toplantısında adaylığı onaylanmıştır. Ulus ilçemiz için hayırlı olmasını diliyor, bu zorlu yarışta Cumhuriyet Halk Partili ve tüm Uluslu hemşerilerimiz ile birlikte başarıya ulaşacağımızı biliyorum. Adaylığının  öncelikle tüm Uluslu hemşerilerimize, Sabri Aktaş hocamıza ve Partimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Nazime Bayraktarın ardından İl Başkanı İsmail Cem Akyol söz alarak açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Başkanı İsmail Cem Akyol yaptığı açıklamada ” Bilindiği gibi 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler yaklaştı. Bartın’da aday adaylık sürecimiz neredeyse tamamlandı, tamamlanmayan bir iki noktamız kaldı, onlarla ilgili çalışmalarımızda devam ediyor, en kısa sürede onlarıda açıklayacağız. Cuma günü yapılan MYK toplantımız dada Ulus adına karar belirlendi. Ulus halkının kararıyla, Parti teşkilatımızın  kararıyla Ulus Belediye Başkan adayı olarak Sabri Aktaş hocamızı açıklamış bulunmaktayız. Ulus geçmiş dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisinin kalesiydi, 2 dönemdir iktidar parti tarafından yönetiliyor. Biz bu kaleyi geri alacağımıza eminim, partimizin 4 aylık il başkanıyım, Ulus ilçemize bu süreçte 4 kere geldim, buraya her geldiğimde Ulus halkının içindeki ışığı gördüm, heyecanı gördüm. Ulus’u yeniden Cumhuriyet Halk Partisinin kalesi haline getireceğiz, bunu başaracağız. Ulus halkının adayımızın arkasında duracağına canı gönülden inanıyorum” dedi.

İl Başkanı İsmail Cem Akyol’un açıklamasının ardından Ulus Belediye Başkan adayı Sabri Aktaş söz aldı.

Ulus Belediye Başkan adayı Sabri Aktaş yaptığı açıklamada “ Değerli hemşerilerim uzun bir yola çıktık, 2 aylık seçim sürecinde birlikte çalışacağız. Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın layık görmesi ile Ulus Belediye Başkan adaylığına layık görüldüm. Bu layıklığı sonuna kadar taşıyacağıma hiç kuşkunuz olmasın. 31 Mart akşamı birlikte bu zaferi kazanacağız. Ben Ulus halkına çok güveniyorum, Türkiye’nin hiçbir yerinde bizim gibi taban oyuna sahip çıkan bir yer yok. Bizim insanımız seçimi alamasa bile üzüntüsünü içine atmış ama asla kendi partisinden vazgeçmemiştir. Geçmiş dönemlerde Ulus ilçemizde başkanlık yapan ve vefat eden başkanlarımızı rahmetle anıyorum. Beni yalnız bırakmadığınız için siz kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum “ dedi.

 

YORUM YAP