DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bartın’a Taş Fırın Geliyor!

Yayınlanma Tarihi :
Bartın’a Taş Fırın Geliyor!

Bartın Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler ve yöresel değerlerin yaşatılması amacıyla Ali Baysal Parkı’na taş fırın yapıyor. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Emre Önder, fırının kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını söyledi.

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu da konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bartın Belediyesi olarak geleneksel değerlerimizi yaşatacak çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Ali Baysal Parkı’na bir taş fırın inşa ediyoruz. Çalışmalarımız hızlı şekilde sürüyor ve kısa sürede fırını halkımızın hizmetine sunacağız.

Taş fırınımızda, yöresel lezzetlerimiz olan ekmek, pide ve gözleme gibi ürünler pişirilecek. Bu sayede hem yöresel değerlerimizi yaşatacak hem de vatandaşlarımıza lezzetli ve sağlıklı ürünler sunma imkanı bulmuş olacağız.

Çalışmalarda görev alan personelimize teşekkür ediyorum. İhtiyaç halinde çeşitli bölgelerimizde bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi

Taş fırının tamamlanmasıyla birlikte Bartınlılar, parkta keyifli vakit geçirirken yöresel lezzetlerin de tadına bakabilecekler.

YORUM YAP