DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bartın TSO’nun Hedefi: Hizmet Kalitesini Sürekli Yükseltmek

Yayınlanma Tarihi :
Bartın TSO’nun Hedefi: Hizmet Kalitesini Sürekli Yükseltmek

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), TOBB Oda Borsa Akreditasyon Sisteminin yeni standartlarını incelemek üzere bir toplantı düzenledi. Toplantıya Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları S. Cem Yıldız ve Keramettin Şenkal, Sayman Üye Hasan Ufuk, Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Şimşek, Genel Sekreter Ahmet İncekara ve oda personelleri katıldı.

Toplantıda, Kurum Danışmanı Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, yeni ve eski akreditasyon standartları arasındaki farkları ve yeni sistemin getirdiği yenilikleri anlattı. Kesikoğlu, yeni standartların oda/borsaların üyelerine daha kaliteli hizmet sunmasını ve uluslararası standartlara uyum sağlamasını sağlayacağını vurguladı.

Toplantıda ayrıca, Bartın TSO’nun 2023-2026 stratejik planında ve yıllık iş planında yeni standartlara uyum sağlamak için yapılması gerekenler de ele alındı. Yönetim kurulu, personelle istişarelerde bulunarak üyelere en iyi hizmeti sunmak için yapılması gereken çalışmaları gözden geçirdi.

Akreditasyon Nedir?

Akreditasyon, TOBB’a bağlı odalarda hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla yetkili bir kuruluş tarafından, bir kuruluşun veya kişinin belirli prosedürlere uygun şekilde faaliyet gösterdiğinin (yeterliliğinin) belgelenmesi işlemidir. Sistemin amacı, oda/borsa sistemi içinde bir yakınlaşma sağlayarak Türk oda/borsa sisteminin Avrupa oda/borsa sistemine uyumunu sağlamaktır. Ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı odalarda hizmet kalitesinin iyileştirilmesini de amaçlamaktadır.

Bu sistem, oda/borsalar tarafından yerine getirilmesi gereken asgari hizmetleri tanımlar ve bu hizmetlerin gerekli şekilde yerine getirildiğine dair oda/borsaların her yıl kendi performanslarını değerlendirmelerini öngörür. Ayrıca, üç yılda bir Birlik tarafından belirlenecek denetçiler tarafından da oda/borsaların değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası, akreditasyon sistemine dahil olarak hizmetlerindeki standartlarını uluslararası boyutta tescil ettirmiştir. Odanın hedefi, her geçen gün bu standardı yükselterek üyelerine en iyi hizmeti sunmaktır.

YORUM YAP