DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz’ın Miraç Kandili Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz’ın Miraç Kandili Mesajı

 

Milletvekili Aldatmaz Miraç Kandili dolayısıyla yayımlamış olduğu mesaj ise şu şekilde:
‘’Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya oradan da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden ‘Miraç’, Hz. Peygamberin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolüdür.
Miraç, sevgili Peygamberimizin Allah’ın huzuruna yükselerek bize güzellikleri, öğütleri ve duaları getirdiği bir mucizedir.
Miraç Kandili, kalplerimizi temizlemek, manevi yolculuğumuza daha fazla odaklanmak ve iyilikleri artırmak için bir vesile olsun. Rabbim, dualarımızı kabul buyursun, bütün Müslümanların kalplerine nur, yollarına güzellik versin.
Dünyanın ve insanlığın geleceği için, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası hayati önem taşımaktadır. Hepimiz, bütün insanlığın selameti için iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız.
Yüce Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulacağımız, insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını umut ediyor; geçen yıl bugün yaşadığımız, acısını yüreklerimizde hissettiğimiz, asrın felaketi olan ve milyonlarca insanımızı etkileyen 6 Şubat depremlerinde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına ve aziz milletimize sabr-ı cemiller niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin, Bartınlı hemşehrilerimin ve bütün İslâm âleminin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu ulvi kandilin ebediyen gök kubbemizi ve gönül dünyamızı aydınlatmasını diliyor, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını temenni ediyorum.”

YORUM YAP