DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ulus Belediyesi’ne 7 Yeni Araç Kazandırıldı

Yayınlanma Tarihi :
Ulus Belediyesi’ne 7 Yeni Araç Kazandırıldı

Ulus Belediyesi, araç filosuna 7 yeni araç kazandırdı. Toplam 19 milyon 900 bin liralık yatırımla alınan araçlar; yol süpürme makinesi, damperli kamyon, vidanjör, çöp kamyonu, minibüs, zabıta aracı ve makam aracı.

Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Yeni araçların tanıtım ve açılış programı, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun başkanlığında gerçekleştirildi. Programa, Ulus Kaymakamı Fırat Kadiroğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, Ak Parti Ulus İlçe Başkanı Hikmet Çalık, MHP İlçe Başkanı Muammer Çakır, Cumhur İttifakı isimleri ve Ulus Belediyesi personelleri, esnaf odaları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Uzun: “Ulus 2 Kat Büyüdü”

Belediye Başkanı Uzun, açılış konuşmasında, göreve geldiklerinde Ulus Belediyesi’nin araç filosunun 13 olduğunu ve 72 model, 82 model araçların hurdaya çıkarıldığını söyledi. Başkan Uzun, “Ulus Belediyesi’nin araç filosu 25 araca çıktı. Bu aradaki 72 model, 82 model araçları hurdaya çıkarıp, onların da uygun fiyarlarda satışlarını gerçekleştirdik. Yerine 7 model araç kazandırdık. Aslında bu 7 araç harici bizim kazandırdığımız yeni araç sayısı 12. Ulus Belediyesi içinde bu 10 yıl içinde kazandırdığımız araçlar bize grur ve onur veriyor. Çünkü Ulus’un büyüdüğünü görüyoruz. 13 faal araçtan 25 faal araca çıkmışız. Ulus, 2 kat büyümüş” dedi.

Kaymakam Kadiroğlu ve Milletvekili Aldatmaz’dan Teşekkür

Ulus Kaymakamı Fırat Kadiroğlu ve AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz da araçların ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Milletvekili Aldatmaz, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un ilçeye katkılarından söz ederek, “Kendisi çok başarılı çalışmalar yaptı. Bende kendisinden birçok öğrendim. İşini bilen ve iyi takip eden bir belediye başkanımız. Bu araçların Ulus’a kazandırılmasında birçok emeği var. Ulus’a gelen birçok hizmette çok emeği var. Bir araya geldiğimiz günden itibaren Ulus’taki değişimi hepimiz biliyoruz. Ulus nereden nereye geldi? Şimdi inşallah eksik kalanları da ustalık döneminde birlikte tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri tarafından araçların açılışı gerçekleştirildi. Dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.

YORUM YAP